درمان سریع درد گلو - عسل

درمان گلو درد در خانه ؛ با این روش‌های طبیعی گلو درد را درمان کنید

تقریبا همه حداقل یکبار در طول عمرشان دچار گلو درد شده‌اند و میدانیم وجود این گلو درد چقدر می‌تواند اذیت کننده و سخت باشد. اما با مراقبت خوب از خود می‌‌توان درد گلو را کاهش داد و به بهبودی سریعترش کمک کرد.

راهکار کلی برای تسکین درد گلو این است که باید گلوی خود را تمیز کنید، سپس از بدن خود مراقبت کنید. تا زمانی که احساس کنید حالتان بهتر شده است. در حالی که دوران درمان را سپری می‌کنید، از خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی که می‌توانند باعث وخیم‌تر شدن اوضاع شوند خودداری کنید.

درمان سریع گلو درد

درمان گلو درد با عسل

1- یک یا دو قاشق عسل مایع را در لیوان آب داغ (در حدی که زبان را نسوزاند) حل کنید. عسل یک ضد عفونی کننده طبیعی است و تاثیر آن روی درمان گلو درد تایید شده است. عسل را درون آب داغ هم بزنید، سپس به آرامی آن را حل کنید. قبل از نوشیدن مطمئن شوید که آب سرد نشده باشد.

  • گزینه دیگر این است که می‌توانید یک یا دو قاشق غذاخوری عسل را به آرامی در دهان خود قرار داده و به آرامی آن را ببلعید.
  • به کودکان زیر 1 سال نباید عسل داده شود! دلیلش باکتری‍هایی است که بدن آنها قادر به پردازش آنها نیستد.
  • برای تسریع بیشتر در روند بهبود گلو درد می‌توانید عسل خام یا رس زده را هم امتحان کنید. یک قاشق غذاخوری عسل رس زده را در دهان خود نگه دارید و به آرامی بمکید. اینکار را چند روز و هر روز 1 الی 2 بار انجام دهید. تفاوت عسل رس زده با عسل مایع در خاصیت‌های درمانی‌ عسل رس زده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید تفاوت آنها را در مقاله “عسل خام چیست؟” بخوانید.

درمان گلو درد با آب نمک

2- غرغره کردن با آب نمک گرم. یک قاشق غذاخوری نمک دریایی یا دو قاشق غذاخوری نمک سفره را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید. تا زمانی که آثار گلو درد از بین نرفته است، غرغره کنید. اینکار گلوی شما را پاک می‌کند و باعث کاهش التهاب آن می‌شود.

  • شما می‌توانید 2-3 ساعت با آب نمک غرغره کنید. علاوه بر کاهش درد گلو، آب نمک گردش خون را افزایش داده و به شما در بهبود سریعتر بیماری کمک می‌کند.
  • همچنین می‌توانید محلول سرکه سیب را هم غرغره کنید. تقریباً کار عسل را انجام می‌دهد. یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کرده و محلول را غرغره کنید. عسل را هم می‌توان برای خوش طعم کردن محلول اضافه کرد. هرچند اینکار طعم خارق العاده‌ای هم نخواهد داشت 🙂
دستگاه بخارساز

دستگاه بخارساز

3- تنفس بخار آب (بخار درمانی). می‌توانید دوش گرم بگیرید، از مرطوب کننده استفاده کنید یا صورتتان را روی یک کتری چای جوش نگهدارید. تنفس بخار باعث تسکین درد گلوی شما خواهد شد، زیرا هوای خشک برای درد گلو بسیار بد است.

درمان گلو درد با خوردن غذای گرم

4- غذای گرم بخورید. غذاهایی مانند آبگوشت مرغ و سوپ بخورید (باید از غذاهای دارای قند زیاد پرهیز کنید). اینها می‌توانند درد گلو را کاهش دهند.

5- چای گرم بنوشید. مقداری چای گرم مانند چای زنجبیل بنوشید. اگر این طعم را دوست ندارید، یکی از طعم‌های دلخواه خودتان را انتخاب کنید. ممکن است طعم‌های چای گل‌خوش، آویشن ، رزماری و … را بخواهید امتحان کنید.

  • برای تاثیرگذاری بیشتر، می‌توانید کمی عسل هم به آن اضافه کنید.

منبع: honeypedia, wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست