چای سبز و عسل طبیعی

خواص عسل طبیعی برای لاغری و کاهش وزن

عسل یکی از مواهب طبیعی است که دارای مزایای بیشماری است و از آن می توان برای موارد مختلفی همچون کاهش وزن و لاغری استفاده کرد. استفاده از عسل حداقل به 8000 سال قبل بر می گردد.

این ماده بی نظیر، به دلیل خاصیت طعم دهنده، دارویی، مغذی، مرطوب کننده، ضد باکتری و ضد التهاب شناخته شده است. از قرار دادن آن بر روی نان تست صبحانه گرفته تا استفاده از آن هنگام سوختگی جزئی، عسل طبیعی همیشه مفید بوده است.

یکی دیگر از کاربردهای عسل که مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از این ماده برای بهبود تناسب اندام است. کسانی که از عسل طبیعی برای کاهش وزن استفاده می کنند، به این ماده جادویی قسم می خورند که نتیجه دلخواه را برای آنها به دست می آورد.

وقتی نوبت به کاهش وزن و مقدار پوند اضافی بدن می رسد، ما همیشه به دنبال گزینه های آسان و سریع هستیم. نوشیدن آب عسل و لیمو به عنوان یک نوشیدنی سم زدایی صبحگاهی یک روش معمول برای کاهش وزن است. مردم معمولا عسل را با آب ولرم، چای سبز یا شیر مخلوط می کنند تا لاغر شوند. در این مقاله به منظور آشنایی بیشتر شما، فواید عسل طبیعی و نحوه استفاده از آن برای کاهش وزن آورده شده است. بخوان تا بیشتر بدانی!

عسل برای کاهش وزن

عسل برای کاهش وزن

نحوه استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن

1. عسل و لیمو برای کاهش وزن

یک روش عالی برای استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن، مصرف آن با آب گرم و آب لیمو تازه است. نوشیدن این مخلوط در صبح به شما کمک می کند تا بدن را سم زدایی کرده و به اندام بدن انرژی دهید. همچنین، در طول روز احساس نفخ کمتری خواهید داشت. برای دیدن تاثیر بی نظیر این ترکیب فوق العاده، همچنین می توانید لیمو و عسل طبیعی را به بطری آب خود اضافه کرده و در طول روز از این مخلوط میل بفرمایید. این ترکیب عالی، یک روش خوشمزه و گوارا برای نوشیدن آب و افزایش متابولیسم بدن می باشد. بنابراین، مخلوط لیمو و عسل طبیعی یک نوشیدنی موثر و آسان برای کاهش وزن است.

عسل و لیمو

عسل و لیمو

مواد مورد نیاز:
1 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک
1 قاشق غذاخوری آب لیمو
300 میلی لیتر آب
زنجبیل رنده شده (اختیاری)
نمک (کمی برای مزه دار شدن)
نحوه آماده سازی
آب را در یک تابه گرم کنید، اما آن را به جوش نیاورید.
اگر آب را بیش از حد گرم کردید، آن را کنار بگذارید تا کمی خنک شود.
عسل ارگانیک، لیمو، زنجبیل رنده شده و نمک را بهم بزنید.
نوشیدنی سم زدایی شما آماده سرو است.

مزایای کاهش وزن
مطالعه انجام شده بر روی موش های صحرایی توسط دانشگاه ایالتی سن دیگو، حاکی از آن است که عسل طبیعی می تواند باعث کاهش وزن شود. همچنین، مطالعه ای دیگر در زمینه رژیم سم زدایی لیمو نتایج مثبتی در کمک به کاهش وزن و بهبود مقاومت به انسولین در زنان قبل از یائسگی را نشان داد. با این حال، این نتایج را نمی توان به عموم مردم تعمیم داد.

2. شیر با عسل طبیعی برای کاهش وزن

عسل طبیعی یک آنتی اکسیدان قوی است و همچنین دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی است. مشخص شده است به ویژه هنگامی که حتی با یک ماده غذایی مانند شیر مصرف می شود، خواص سلامتی آن افزایش می یابد. ترکیبی از شیر گرم با عسل، بسته به مقدار کل کالری مصرفی و سوزانده شده در طی این فرآیند، می تواند به کاهش یا افزایش وزن کمک کند.

عسل و شیر

عسل و شیر

اگر شیر گرم را همراه با عسل طبیعی صبح بخورید به کاهش وزن کمک می کند، اما اگر شب مصرف شود منجر به افزایش وزن می-شود. اگر عاشق شیر هستید، می توانید با یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک از آن لذت ببرید تا لاغر شوید.

مواد مورد نیاز:
یک لیوان شیر
1 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک
نحوه آماده سازی
شیر را بجوشانید، سپس اجازه بدهید تا رسیدن به دمای ولرم خنک شود.
برای تقویت طعم می توانید آن را با برگ بو و هل بجوشانید.
عسل را اضافه کرده و خوب هم بزنید.

مزایای کاهش وزن
یک فنجان شیر کامل حاوی 69/7 گرم پروتئین است. مصرف پروتئین متابولیسم را افزایش و منجر به احساس سیری می شود. علاوه بر این، چربی شکم و فشار خون را کاهش می دهد. افزودن عسل طبیعی به شیر می تواند این روند را تسریع کند.

3. عسل طبیعی با آب گرم برای کاهش وزن

شما حتی می توانید برای کاهش وزن از عسل طبیعی با آب گرم لذت ببرید. نوشیدن آب با عسل می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند. عسل به عنوان یک قند طبیعی، نه تنها منبع سالم کالری را تأمین می-کند، بلکه باعث می شود ولع مصرف قند در شما کاهش یابد. نوشیدن آب عسل و لیمو مدیریت وزن را به صورت یک روزه تضمین نمی کند، اما قطعا در طی یک دوره زمانی به کاهش آن کمک می کند.

عسل طبیعی و آب گرم

عسل طبیعی و آب گرم

مواد مورد نیاز:
یک لیوان آب ولرم
1 قاشق غذاخوری عسل ارگانیک
نحوه آماده سازی
یک لیوان آب را تا دمای ولرم گرم کنید.
یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک را با آب ولرم مخلوط کرده و در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

مزایای کاهش وزن
مطالعات بالینی و تشخیصی نشان داده است که نوشیدن آب بیشتر باعث افزایش ترموژنز می شودکه کاهش وزن بدن و شاخص توده بدنی را به دنبال دارد و ترکیب بدن افراد دارای اضافه وزن را بهبود می بخشد.

4. چای سبز با عسل طبیعی

اگر عاشق چای هستید اما نگران افزایش وزن هستید، چای سبز یک نوشیدنی سالم است که می توانید از آن لذت ببرید.

چای سبز و عسل طبیعی

چای سبز و عسل طبیعی

مواد مورد نیاز:
1 کیسه چای سبز
1 قاشق چای خوری عسل ارگانیک
یک فنجان آب
نحوه آماده سازی
یک فنجان آب را بجوشانید.
کیسه چای را به مدت 1-2 دقیقه در آب خیس کنید.
به محض خنک شدن چای تا دمای اتاق، آن را با یک قاشق چای خوری عسل طبیعی مخلوط کنید.

مزایای کاهش وزن
بسیاری از مطالعات نشان داده است که اگر با این عادت سازگار باشید، نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش وزن بدن کمک کند. افزودن عسل طبیعی به آن باعث افزایش بیشتر متابولیسم و تسریع در کاهش وزن می شود.

5. دارچین و عسل طبیعی برای کاهش وزن

همانطور که می دانید دارچین ادویه ای است که چندین سال است از آن برای مزایای تغذیه ای و سلامتی استفاده می شود. این ادویه از پوست دارچین گرفته شده و می تواند در غذاها و نوشیدنی های مختلف استفاده شود. یکی از بهترین راه ها برای کنترل تناسب اندام استفاده از دارچین و عسل طبیعی برای کاهش وزن است. این ترکیب عالی، یک روش طبیعی و موثر برای شروع سفر لاغری است.

دارچین و عسل طبیعی برای کاهش وزن

دارچین و عسل طبیعی برای کاهش وزن

در فنجان چای سبز روزانه خود، یک قاشق چای خوری عسل طبیعی، همراه با نصف قاشق چایخوری دارچین، اضافه کنید. خاصیت متابولیسم این دو ماده به شما کمک می کند تا در طول روز انرژی بیشتری کسب کنید. این مخلوط همچنین در حفظ اشتها و جلوگیری از پرخوری به شما کمک می کند.

مواد مورد نیاز:
1/2 فنجان آب
1 عدد چوب دارچین
1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی
نحوه آماده سازی
ابتدا آب را بجوشانید.
چوب دارچین را در یک قوری ریخته و آب جوش را داخل آن بریزید.
اجازه دهید آب حدود 10 دقیقه بماند.
چوب دارچین را دور بریزید و عسل را در آب مخلوط کنید.
نوشیدنی لاغری به دست آمده را به صورت گرم بنوشید.

مزایای کاهش وزن
مطالعه ای در دانشگاه علوم پزشکی تهران نشان داده است که مکمل دارچین به کاهش توده چربی کمک می کند و بنابراین یک مکمل موثر در کاهش وزن است.

شاید هنوز متعجب باشید که عسل طبیعی چگونه به کاهش وزن کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

عسل چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

عسل طبیعی حاوی قند است. با این حال، هنگامی که با قند تصفیه شده مقایسه می شود، عسل حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مفید نیز می باشد. برعکس، شکر تصفیه شده به عنوان “کالری خالی” در نظر گرفته می شود، این بدان معنی است که خوردن آن هیچ فایده ای ندارد. بنابراین، هنگامی که بیش از حد قند می خورید، نه تنها به دلیل کالری بلکه به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی، وزن شما افزایش می یابد. از طرف دیگر، عسل طبیعی این اثر را متعادل می کند زیرا منبع خوبی از مواد مغذی است که در صورت مصرف کم به افراد در کاهش وزن کمک می کند.

کاهش وزن با عسل طبیعی

کاهش وزن با عسل طبیعی

یک مطالعه نشان داده است که ورزشکارانی که غذاهای غنی از فروکتوز مانند عسل طبیعی می خورند، چربی بیشتری می سوزانند. همچنین، عسل طبیعی میزان استقامت بدن را نیز افزایش می دهد. عسل به عنوان سوخت کبد در تولید گلوکز عمل می کند. این گلوکز سطح قند مغز را بالا نگه داشته و آن را مجبور به ترشح هورمون های چربی سوزی می کند. بیشتر ما برای کاهش وزن، با روش های مختلفی دست و پنجه نرم می کنیم، زیرا بیش از حد نرمال قند و غذای فرآوری شده مصرف می کنیم.

این در حالی است که با مصرف عسل طبیعی، بدن شروع به چربی سوزی بیشتر می کند. هنگامی که با جایگزین کردن شکر با عسل طبیعی یک قدم جلوتر می روید، دوباره سیگنال مغز تعادل را به شما القا می کند که شما را مجبور به مصرف مواد شیرین بیشتری می کند.

چگونه می توان از عسل برای کاهش وزن استفاده کرد؟

بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند چگونه مواد مختلف می تواند در دراز مدت روی سلامتی آنها تأثیر بگذارد، به فنجان چای یا قهوه، یک قاشق چای خوری شکر اضافه می کنند. استفاده از عسل طبیعی برای کاهش سریع وزن یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامتی، تناسب اندام و تحرک است. عسل همچنین می تواند به عنوان جایگزینی در دسرها، یا به عنوان جایگزینی برای شربت ها و شیرین کننده های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از بهترین روش های مصرف عسل طبیعی برای کاهش وزن، نوشیدن یک قاشق چای خوری عسل طبیعی قبل از خواب است. با این کار به بدن کمک می کنید در ساعات اولیه خواب چربی بیشتری را بسوزاند.

همچنین، عسل به عنوان سرکوب کننده قدرتمند اشتها شناخته می شود. بیشتر افراد در طول روز تمایل به پرخوری دارند و این یکی از دلایل اصلی افزایش وزن است. گرچه نباید خود را گرسنه نگه داشت، اما احتیاط در مورد اندازه غذا مهم است. یک مزیت استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن این است که به مهار گرسنگی در طول روز کمک می کند. این امر به نوبه خود باعث می شود تا با احساس سیری از میان وعده های غیر ضروری جلوگیری کنید.

ارزش غذایی و فواید عسل طبیعی برای کاهش وزن

عسل یک ماده شیرین کننده طبیعی است که آن را به یک جایگزین عالی برای شکر پر کالری تبدیل می کند. از نظر تغذیه ، یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی حاوی 64 کالری و 17 گرم قند، مقادیری از فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است، اما فاقد فیبر، چربی و پروتئین است. یکی از مزایای اصلی جایگزینی شکر با عسل طبیعی این است که دارای مقدار GI کمتری است، به این معنی که به سرعت قند مصنوعی باعث افزایش سطح قند خون نمی شود. عسل طبیعی همچنین شیرین تر از شکر است که حتی مقدار کمی از آن نیز به برطرف شدن هوس شیرینی کمک زیادی می کند.

عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان از جمله ترکیبات آلی و ترکیبات فنلی مانند فلاونوئیدهاست. از نظر غنی بودن از آنتی اکسیدان ها، ارزش غذایی عسل می تواند به جلوگیری از بیماری های قلبی و همچنین بهبود سلامت چشم کمک کند. مطالعات همچنین نشان داده است که استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن می تواند به حفظ سطح فشار خون و کنترل کلسترول کمک کند.

عسل طبیعی مملو از ویتامین ها و مواد معدنی است که به افزایش انرژی و تقویت ایمنی کمک می کند. این ماده ارگانیک می تواند به شما در فعال ماندن و تمرین بیشتر کمک کند. عسل منجر به تقویت متابولیسم شده که سوختن چربی بیشتر را در پی دارد. مطالعه انجام شده بر روی موش ها نشان داده است که عسل طبیعی می تواند به کاهش وزن کمک کند.

گفته می شود عسل طبیعی به دلیل داشتن مقدار بالای فروکتوز، دارای شاخص گلیسمی پایینی است. مطالعات انجام شده بر روی افراد دیابتی نشان داد که مصرف عسل طبیعی منجر به کاهش وزن بدن آنها می شود. با این حال، محققان به افراد دیابتی توصیه کردند هنگام مصرف عسل احتیاط کنند زیرا می تواند باعث افزایش قابل توجهی در سطح هموگلوبین شود.

علاوه بر این، عسل طبیعی به عنوان یک پروبیوتیک عمل می کند که دستگاه گوارش شما را پاک کرده و مواد زائد سمی را از بدن خارج می کند.
همچنین مشخص شده است که مصرف عسل طبیعی باعث کاهش درصد چربی در موش صحرایی می-شود. بنابراین، ممکن است به جلوگیری از بیماری های مرتبط با سندرم متابولیک مانند چاقی، دیابت شیرین و فشار خون بالا کمک کند.

همانطور که مشاهده می کنید، عسل طبیعی می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند. در اینجا چند روش برای ترکیب عسل در رژیم غذایی وجود دارد.

سایر روش های استفاده از عسل

همانطور که قبلا بیان شد، عسل را می توان به آب گرم اضافه کرد تا به کاهش وزن کمک کند. با این حال، در اینجا چند روش دیگر برای استفاده از عسل طبیعی وجود دارد:
• یک سیب را به صورت ورقه ای برش داده و در عسل طبیعی فرو و میل بفرمایید.
• اگر می خواهید یک معالجه سریع داشته باشید، یک سیب را برش بزنید. سپس، چند قاشق غذاخوری عسل و یک تکه پودر دارچین را روی برش ها بپاشید.
• گرانولا و عسل طبیعی به عنوان یک گزینه صبحانه سالم یا میان وعده عصرانه سرو می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید مخلوط کردن ماست با چند قاشق عسل، آب لیمو و نصف فنجان گرانولا است. این گزینه صبحانه مقوی و سرشار از فیبر است.
• همیشه می توانید قبل از کباب کردن روی کباب پز یا آتش، قطعات مرغ را به عسل طبیعی و ادویه جات مختلف آغشته کنید. این مرغ کبابی کاراملی کم کالری کاملا خوشمزه است.

موارد احتیاط مصرف عسل

عسل طبیعی با آب گرم برای کاهش وزن و تقویت متابولیسم موثر است. اما در عین حال، هنگام استفاده از آن باید از برخی اقدامات احتیاطی مطلع باشید.
اگرچه عسل به عنوان یک عامل ضد دیابت شناخته می شود و در مقایسه با قند مصنوعی، کنترل قند خون بهتری دارد، اما در صورت نوسان سطح گلوکز، برای استفاده از آن احتیاط بسیار مهم است.
عسل طبیعی کالری زیادی دارد که می تواند بر میزان تغذیه ای که ارائه می دهد غلبه کند. بنابراین، مقدار عسل اضافه شده به آب گرم را با دقت اندازه گیری کنید تا میزان کالری تنظیم شود.
با توجه به مطالب بیان شده، نوشیدنی های سم زدایی عسل طبیعی به کاهش وزن کمک می کنند. اما، شما همچنین باید غذای سالم بخورید، به طور منظم ورزش کنید و رژیم غذایی خود را همراه با این داروی طبیعی حفظ کنید تا به روشی سالم لاغر شوید.
با توجه به تمام مزایای باورنکردنی عسل طبیعی، قرار دادن این ماده شیرین و مغذی در رژیم غذایی روزانه شما می تواند در دراز مدت برای سلامت کلی شما معجزه کند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید از مصرف این ماده طبیعی و خدادادی غافل نباشید.

منابع: stylecraze, cookist, healthifyme, daburm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست