دلیل گرانی عسل‌های بابال چیست؟

بدون دیدگاه

وقتی برای فروش عسل زنبوردارها داشتیم برنامه‌ریزی می‌کردیم، فقط یک هدف در ذهنمون بود.

آن هم عرضه ارگانیک ترین و طبیعی ترین عسل از بهترین زنبورداران به بازار بود. ما سعی می‌کردیم محصولمان بی‌عیب و نقص باشه.

برای اینکه به هدفمون برسیم راه‌های مختلفی پیش رومون داشتیم. مثل درج نتیجه آزمایش در شناسنامه عسل یا عرضه عسل بصورت مستقیم از خود زنبوردار و تولید کننده و یا پایش ماهواره‌ای زنبورستان. خب ما این راه‌ها را پیاده‌سازی کردیم اما هنوز هم می‌تونستیم به محصولاتی که عرضه می‌کنیم ایراد بگیریم. دلیلش این بود که تمام این راه‌ها تنها طبیعی بودن عسل را تایید می‌کردند، نه ارگانیک و سالم بودنش را !

پس تحقیقاتی را در حوزه زنبورداری و عسل شناسی شروع کردیم و از متخصصان این حوزه مشاوره‌هایی گرفتیم. یکی از راه‌هایی که برای تایید سلامت محصول عسل به پیدا کردیم، «رس بستن» و «خام بودن عسل» بود. رس بستن عسل نشان دهنده آن است که عسل فرآوری نشده یا حرارت ندیده است. و بعد از برداشت از کندو مستقیماً بسته‌بندی شده است. خام بودن عسل نیز به این معنی است که روی عسل عمل فیلتریزاسیون انجام نگرفته و این محصول حاوی ناخالصی‌هایی مانند گرده گل یا دانه‌های ریز موم است که عسلِ شهد یا حرارت دیده از آنها بی‌بهره است.

خب حالا دیگر یک مورد مانده بود که بتوانیم با اطمینان کامل عرضه عسل زنبوردارها را شروع کنیم.

اطمینان از ارگانیک بودن عسل زنبوردارها. برای تشخیص عسل ارگانیک فعلاً در ایران راهی وجود ندارد و آزمایشگاه‌های تخصصیِ عسل نیز در کشور خدماتی در باب تشخیص عسل ارگانیک ارائه نمی‌دهند. اما تا حدود زیادی می‌توان با جمع‌آوری یک سری داده‌ها از محیط زنبورستان، ارگانیک بودن یا نبودن عسل زنبوردار را تایید کرد.

پس تصمیم گرفتیم داده‌هایی مانند بکر بودن زنبورستان، دور بودن از جاده و محیط‌های شهری، عدم سمپاشی باغات و چمن‌زارهای اطراف زنبورستان و عدم استفاده از داروهای شیمیایی توسط خود زنبوردارها را جمع‌آوری کنیم. با استفاده از این داده‌ها می‌توانستیم تا حدود زیادی تشخیص دهیم که عسل زنبوردار ارگانیک است یا نه.

همه این راه‌کارهای شناسایی عسل طبیعی سالم و ارگانیک در حال حاضر در انتخاب زنبوردارها دخیل هستند.

ما با خودمان عهد بستیم تا هر زنبورداری که استانداردهای بابال را نداشته باشند را وارد زتجیره تامین خودمان نکنیم. می‌خواهم یک داستان در این باره بشنوید و مطلب را به پایان ببریم.

داییِ مهدی منافی (بنیانگذار استارتاپ بابال)، مجاهد منافی؛ یکی از زنبوردارهای منتخب برای پیوستن به زنجیره تامین بابال بود. عسل او به آزمایشگاه عسل دامپزشکی استان اردبیل ارسال شد. بعد از چند هفته نتیجه آزمایش آمد. اما نتیجه آزمایش طبق استانداردهایی که بابال داشت نبود. این اتفاق باعث شد با کمال احترام داییِ مهدی از لیست زنبورداران منتخب بابال حذف شود و پروفایل او در حال حاضر در سایت به شکل تعلیق در آمده است.

تمام این سخت گیری‌ها فقط و فقط برای عرضه عسل واقعاً طبیعی و ارگانیک و سالم به دست مصرف کنندگان عزیزی همچون شماست.

راه‌هایی که ما در استارتاپ بابال در پیش گرفتیم، طبعاً هزینه‌هایی برای ما دارند که باعث افزایش قیمت محصولات بابال می‌شوند. از طرفی این هزینه‌ها برای ارائه محصولات باکیفیت به مصرف کنندگان لازم و ضروری است. چون هدف ما ارائه محصولی بی‌عیب و نقص به مصرف کنندگان است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست